Yeni Soru Sor
Soru Takibi

Soru Konusu : Hastalıkta Namaz

Görüntülenme : 20367

Konu Numarası : 98057

Selamun aleyküm hocam. Benim sorum kendimle ilgili. Ben 135 kiloyum ve aşırı kilolarımdan dolayı namaz kılarken özellikle secdeye varırken ve otururken dizlerim ve kemiklerim çok ağrıyor. Yani zorlanıyorum. Namazımı oturarak kılabilirmiyim ? Herhangi bir geçersizliği olur mu oturarak kıldığım namazlarımın? Teşekkürler.

Soru Konusu : kaza namazı

Görüntülenme : 20923

Konu Numarası : 98055

hocam ben çalıştığım için öğlen ve ikindi namazını kılamıyorum.bu iki vakit namazın kazasını ne zaman ve nasıl kılabilirim?duyduğuma göre kaza namazlarımı yatsı namazından sonra vitir namazından önce kılmam gerekiyormuş doğru mu? beni aydınlatırsanız sevinirim...

Soru Konusu : KUL HAKKI ve BEDDUA

Görüntülenme : 21876

Konu Numarası : 93193

Selam Aleyküm Hocam, Benim bir arkadaşımın bana borcu var ve aşağı yukarı 5 yıldır ödemiyor arayıp sormak istediğimde telefonlarıma çıkmıyor bazen düşünüyorum acaba beni oyalıyor mu yoksa gerçekten durumu mu yok eşi ile bi ara telefonla görüştüm durumlarının pek iyi olmadığını ve bana karşı yüzleri olmadığı için telefonu açmadığını söyledi bana da pek inandırıcı gelmiyor ve eşim ile annem seni oyalıyorlar seni kırıyorlar diyor. Eşim hep beddua ediyor bu beddua bize döner mi ve arkadaşımın bana yaptığı kul hakkına girer mi?