Yeni Soru Sor
Soru Takibi

Soru Konusu : hoca dua ücreti

Görüntülenme : 22626

Konu Numarası : 111472

Ben yeni Müslüman oldu. Her şey yeniden öğreniyorum. Bu arada, ben eşimle kavga ettik. Ara soğudu gibi çok üzgünüm. Ama benim kaynana ve abla (eşimin ablası) bana destek ediyor. Her zaman benim tarafında, Allah razı olsun. Eşim, onların söz bile her zaman hiç kulak yok. Kaynata bile ikna etmez çok inat. Her kez, şimdi sabır et diyor. Zaman geçence düzenler diyor. Ben de oğlan için ne kadar olursa bile sabır edebilirim. Hem de bu kadar benim için düşünür bunu ailem için hiç aptallık yapamaz ebette. Ama, ben bir tane soru var hocam. Onlar kesincikle iyi niyettin için yaparda Der zaman böyle durumunda, bir hoca bulup dua ettiriyor. Bazı 300 TL bazı 500 TL. Çok fayda var derler. Bu para bile benim için abla ya da anne ödeniyor. Anne de abla da çok hem de çok iyi insanlardır tabii. Banim için bunu uğraşıyorlar. Ama hoca ya para ila dua ettirmek günah olmaz mı? Ya da para alan hoca…?

Soru Konusu : banyo büyüklüğü

Görüntülenme : 36447

Konu Numarası : 111469

Salemün aleyküm hocam evimin banyosu 7 m² civarinda ve 1 m² bir duşa kabinde abdest aliyorum banyo içerisinde ve duşakabinde avret yerlerimi örtmem gerekir mi

Soru Konusu : Boşluktayım

Görüntülenme : 32857

Konu Numarası : 111416

Merhaba Hocam, 23 yaşında üniversite öğrencisi bir gencim. Şimdiye dek hiç böyle hissetmemiştim, daha doğrusu önceden yaşamış mıyım yaşamış mıyım farkında bile değilmişim, ilk defa kendimi boşlukta hissediyorum, niye yaratıldım, neden varım, amacım ne gibi sorular sormaya başladım, kitaplardan internetten faydalı sitelerden sorularıma cevap arıyorum ama tatmin olamıyorum. Çok huzursuzum, boşluktayım, intiharı düşünmeye başladım. İntihar etsem göçüp gitsem ne olacak niye varım ki diyorum ama korkuyorum da. Namazlarımı kılıyorum ama niye kıldığımı neden yaptığımı bilmiyorum. Amaçsızlık içindeyim, boşluktayım. Çok huzursuzum, iman ve hikmetin ne denli önemli olduğunu anladım ama ne yapmam gerekiyor, nasıl kazanabilirim bilmiyorum. İnançsızlığa düşmek üzereyim, öyle olmak istemiyorum. Yardım edin hocam ne yapmalıyım, duanızı istiyorum. İyi günler.